Aktualności

AKCJA „HERBATKA DLA SENIORA”

By 4 października, 2022No Comments

Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do udziału w niecodziennej, wyjątkowej akcji charytatywnej „Herbatka dla seniora”.

Jej celem jest integracja międzypokoleniowa, docenienie roli seniorów w społeczeństwie oraz kształtowanie u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych.

Akcja nawiązuje do kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/23: Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

14 listopada będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji wzorem innych przedszkoli i szkół pragniemy obdarować seniorów naszych najbliższych miejscowości: Józefosławia i Julianowa pięknymi laurkami przygotowanymi przez dzieci w przedszkolu oraz umilić im długie jesienne i zimowe wieczory podarowaną przez nasze przedszkolaki herbatką.

Zebranymi herbatami (smaki i rodzaje herbaty według Państwa uznania) obdarujemy seniorów z Klubu Seniora Józefosław i Julianów.

Akcja jest częścią realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Ze względu na swoją wartość wychowawczą zyskuje coraz większą popularność wśród polskich szkół i przedszkoli.

Kochani Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola

umilmy wspólnie naszym seniorom długie, jesienne i zimowe wieczory.

Prosimy przynieście do przedszkola opakowania, puszki, kartoniki z dowolnie wybraną Herbat dla Seniora” ♥️

Zbiórka potrwa do końca października.

Herbatki można składać w holu naszego przedszkola, przy drzwiach wejściowych

do specjalnie przygotowanego kosza.

Z góry dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w naszą akcję.

Rekrutacja Skip to content