Nasze przedszkole

Nasze przedszkole zlokalizowane jest na Osiedlu  Patronat  przy  ul. Nefrytowej 14 w Piasecznie, z dala od zgiełku, w otoczeniu zieleni. Jest to budynek wolnostojący z dwoma obszernymi placami zabaw oraz boiskiem.

Placówka otoczona jest ogrodem z bogatym drzewostanem, który stanowi strefę ciszy i bezpieczeństwa, jak i doskonały plener dla różnych rodzajów aktywności dzieci. Ogród przedszkolny ma dużą powierzchnię porośniętą trawą i wyposażony jest w zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice i inne urządzenia do zabaw.

Trochę historii:

Budynek zaprojektowano w 1978 roku.

W latach 90-tych  utworzono w nim filię Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie, której to kierownikiem była p. Małgorzata Adamus.

Do szkoły uczęszczały dzieci w wieku 6-9 lat (od klasy zerowej do klasy trzeciej).

W roku 2008, kiedy oddano do użytku szkołę przy ul. Kameralnej w Józefosławiu, filię SP Nr5 zamieniono w przedszkole. Zaistniało  11. przedszkole w Piasecznie!

Od września 2008r. Dyrektor nowego przedszkola – Przedszkola Nr 11 – p. Małgorzata Adamus oraz zatrudnione cztery nauczycielki przygotowywały się na pierwsze przyjęcie dwóch grup przedszkolnych – 3.- oraz 4.latków.

2 listopada 2008r. próg przedszkola przekroczyły pierwsze przedszkolaki.

W pierwszym roku pracy w przedszkolu istniały zatem dwa oddziały, do których uczęszczało 50 dzieci.

Od 1 września 2009 r. przedszkole powiększyło się o kolejne dwa oddziały. Powiększył się tym samym personel przedszkola.

W 2013r. przedszkole  powiększono o dodatkowe dwa oddziały na 50 dzieci.

Na dodatkowe dwa oddziały zostały zaadaptowane- szatnia na parterze oraz hol na piętrze pełniący funkcję reprezentacyjno-sportową.

Na terenie placówki znajduje się obecnie 6 sal, w których przebywają poszczególne grupy liczące po 25 dzieci, co daje razem liczbę 150 przedszkolaków.

Uchwałą Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 13 maja 2015r. Przedszkolu Nr 11 w Piasecznie przy ul. Nefrytowej 14 nadano nazwę Nefrytowy Zakątek.

Podstawowe informacje organizacyjne o funkcjonowaniu naszej placówki:

• Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00.
  • Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
  • Dysponujemy sześcioma przestrzennymi, jasnymi, kolorowymi i przytulnymi salami, w których – w zależności od realizowanej tematyki zajęć i dzięki pomysłowości nauczycielek – często zmienia się wystrój. Przy każdej z sal znajduje się łazienka.
  • Placówka dysponuje własną kuchnią, w której panie kucharki przygotowują pyszne i zdrowe posiłki dla naszych dzieci.
  • Przedszkole proponuje dzieciom cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek.
  • Rekrutacja do naszego przedszkola zaczyna się od lutego danego roku na zasadach określonych przez Burmistrza Gminy Piaseczno.