Kadra

Danuta Patkowska

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W 2008 roku ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie mojej wieloletniej pracy zawodowej brała udział w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach ciągle podwyższając swoje kwalifikacje.

Przez wiele lat pracowałam w warszawskich przedszkolach. Od 2009 roku pracuję z „Nefrytowym Zakątku”.

Po wielu latach spędzonych w zawodzie nauczyciela ciągle czuję satysfakcję i przyjemność z pracy z dziećmi. Największą przyjemność i radość sprawiają mi spotkania z moimi wychowankami , którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, są kulturalni i otwarci na świat.

Marlena Roszkiewicz

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Nauczanie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją edukację kontynuowałam na studiach magisterskich na kierunku Pedagogika specjalna – resocjalizacja sądowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dodatkowo dla podniesienia swoich kwalifikacji biorę udział w kursach i szkoleniach. Przez 10 lat pracowałam w prywatnym przedszkolu gdzie uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego, a od 18 listopada 2019r. mam przyjemność pracować w „Nefrytowym Zakątku”.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych córeczek 3 letniej Oliwki i 6 letniej Amelki.

Czas spędzony z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Inspiruje mnie ich ciekawość świata, otwartość i spontaniczność. Chciałabym, aby dzieci z którymi pracujęmogły w swobodny sposób wyrażać swoje emocje i zawsze czuły się akceptowane i rozumiane. Jako nauczyciel dążę do tego, by każde dziecko czuło się bezpiecznie podczas pobytu w przedszkolu. 🙂

Katarzyna Bojek

W 2005 r. ukończyłam studia magisterskie na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną.

Od tamtej pory realizuję swoje powołanie pracując z dziećmi, które dzięki swojej niezaspokojonej ciekawości świata nieustannie dążą do odkrywania nowych zjawisk. Praca z moimi podopiecznymi daje mi ogromną radość i poczucie spełnienia. Janusz Korczak, wybitny pedagog i wychowawca, powiedział kiedyś niezwykle ważne zdanie: „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”

Staram się tak planować moje działania, by każde dziecko uczestniczyło w nich aktywnie, bo tylko w taki sposób osiągną radość o której mówił Korczak

Agnieszka Pindel

Pochodzę z malowniczego miasteczka na Ziemi Lubuskiej.

Ukończyłam wyższe magisterskie studia na kierunku Pedagogika Specjalna oraz  studia podyplomowe– kierunek Edukacja Wczesnoszkolna z Reedukacją.

W przedszkolu Nefrytowy Zakątek pracuję od 2008r., czyli od samego początku.

Mój wolny czas –rodzina, przyjaciele, książka, film, ogród.

Wczesna edukacja jest bardzo ważna w życiu małego człowieka, dlatego też dokładam wszelkich starań w przekazywaniu swojej wiedzy moim podopiecznym.

Przedszkole to „drugi dom” dla naszych dzieci – najważniejsze jest, aby czuły się tu komfortowo i bezpiecznie. Staram się aby był to „dom”  pełen zrozumienia, wrażliwości na drugiego człowieka, troski o niego –  ciepły i radosny  Nefrytowy Zakątek.

Małgorzata Majewska

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Ukończyłam wyższe magisterskie studia pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Z dziećmi w wieku przedszkolnym pracuję od 8 lat. Przez cały czas wzbogacam swój warsztat pracy poprzez uczestniczenie w licznych kursach, warsztatach, szkoleniach i konferencjach.

Uważam, że praca z dziećmi jest piękna. Dzięki niej można dużo dawać i jeszcze więcej otrzymywać. Od dzieci uczę się prostoty, szczerości, radości życia. To za ich sprawą przyglądam się z bliska kamykom, patyczkom, szyszkom, płatkom śniegu, podziwiam każdy drobiazg podany mi na małej rączce.

Wolny czas najchętniej spędzam ze swoją rodziną. Lubimy razem spacerować, podziwiając piękno przyrody, obserwując ptaki i roślinność. Często organizujemy wyprawy rowerowe, słuchamy muzyki, odwiedzamy bliskich, pomagamy im, gdy tego potrzebują, a wieczorami długo rozmawiamy.

Beata Wentykier

Jestem absolwentką Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika z plastyka oraz studia podyplomowe na kierunku wychowanie przedszkolne.

Z dziećmi pracuję od prawie dziesięciu lat. Najpierw prowadziłam zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a z czasem moje „krótkie wizyty” w przedszkolnych progach zmieniły się w pracę nauczyciela w grupach 5-6 – latków. Wciąż staram się poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, by chwile spędzone w przedszkolu był niezapomnianym i owocnym czasem dla moich podopiecznych. W dzieciach uwielbiam ich ciekawość świata i kreatywność.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą dwójki nastolatków: Uli i Tomka. Z moimi najbliższymi dzielę wspólne pasje: podróże, teatr, narty. Kocham biegać – to mój sposób na odreagowanie stresów oraz naładowanie „akumulatorów” pozytywną energią.

Martyna Wituszyńska

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyłam także studia podyplomowe o specjalności logopedia.

Chętnie podnoszę swoje kwalifikacje. Byłam uczestnikiem wielu kursów, warsztatów i szkoleń, podczas których zdobyłam praktyczną wiedzę i umiejętności, które wykorzystuję w codziennej pracy z dziećmi. Stosuję urozmaicone metody i formy pracy z dziećmi, a każda z nich wnosi coś nowego i pozwala w ciekawy sposób odkrywać świat. W szczególności dbam o rozwój zdolności plastycznych u swoich podopiecznych, co bezpośrednio wiąże się z moją pasją.

W pracy zawodowej dbam o to, aby każde dziecko w przedszkolu czuło, że jest wyjątkowe i miało możliwość rozwoju na miarę swojego potencjału. Praca w przedszkolu jest dla mnie zarazem wyzwaniem, jak i źródłem radości.

Barbara Biały

Jestem nauczycielem mianowanym. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim – kierunek Pedagogika Specjalna. Kontynuowałam zdobywanie kwalifikacji zawodowych na licznych kursach i szkoleniach oraz studiach podyplomowych z zakresu Rehabilitacji Ruchowej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej,  Oligofrenopedagogiki oraz Edukacji Przedszkolnej.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch dorosłych już synów. Lubię czytać książki, kocham przyrodę. W naszym przedszkolu pracuję od początku jego powstania. Nauczanie i wychowanie dzieci to nie tylko moja praca, lecz także pasja. Praca z małymi dziećmi jest dla mnie ogromną przyjemnością. Do każdego dziecka staram się podchodzić indywidualnie, uwzględniając jego możliwości. Widząc jak moi wychowankowie się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens.