Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązujące w Przedszkolu Nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie

I. PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA

1. Dzieci są przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione przez rodziców/ opiekunów prawnych.

2. Rano rodzice / opiekunowie prawni powierzają dziecko osobie pełniącej dyżur przy drzwiach wejściowych , jednocześnie skanując kod QR w aplikacji Vulcan obecności lub wpisując kod PIN na ekranie monitora.

PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO , RODZIC ODPROWADZA JE DO WEWNĘTRZNYCH DRZWI WEJŚCIOWYCH PRZEDSZKOLA PRZEKAZUJĄC JE WYZNACZONEMU, DYŻURUJĄCEMU PRACOWNIKOWI PRZEDSZKOLA

3. Dzieci w godzinach 6;30- 8;00 przebywają w grupach łączonych do momentu rozpoczęcia pracy przez nauczyciela danej grupy . Od godziny 8;00 wszystkie grupy przebywają już w swoich salach

II. ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

1. Dzieci mogą być odbierane przez inne osoby niż rodzice/opiekunowie upoważnione na piśmie przez rodziców / opiekunów prawnych . Upoważnienie pozostaje w dokumentacji przedszkola. Może ono zostać w każdej chwili odwołane lub zmienione.

2. Wydanie dziecka osobie upoważnionej przez rodziców nastąpi po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość tej osoby. Wyznaczony pracownik przedszkola ma prawo do wylegitymowania tej osoby.

3. Nie ma możliwości nadania upoważnienia do odbioru dziecka w drodze rozmowy telefonicznej.
4. Rodzice, odbierając dziecko z przedszkola , dzwonią przez domofon do grupy , do której dziecko uczęszcza , przedstawiając się i podając imię i nazwisko dziecka. Następnie skanują kod QR w aplikacji Vulcan obecności lub wpisując kod PIN na ekranie monitora.

5. Dziecko przekazywane jest przez wyznaczonego pracownika rodzicom NA KORYTARZU PRZED WEJŚCIEM DO SALI GRUPY PRZYPISANEJ DZIECKU po uprzednim złożeniu podpisu na liście odbioru . NASTĘPNIE WRAZ Z DZIECKIEM RODZIC UDAJE SIĘ DO SZATNI.

6. Rodzic/ osoba upoważniona ponosi odpowiedzialność za dziecko od momentu jego odebrania i złożeniu podpisu na liście odbioru.

7. Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku , gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu czy zachowania agresywne. W takich okolicznościach nauczyciel zobowiązany jest skontaktować się z osobą , która jest stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwo . O zaistniałym fakcie powinien zostać poinformowany dyrektor.

8. Nie ma możliwości niewydania dziecka rodzicowi na podstawie prośby drugiego rodzica bez udokumentowania podstaw prawnych.

9. Dzieci powinny być odbierane z przedszkola najpóźniej do godziny 17;30.

10. W razie braku odbioru dziecka przez rodziców , prawnych opiekunów lub osoby upoważnionych pisemnie przedszkole ma prawo skontaktować się z Policyjną Izbą Dziecka.

– RODZICE / OPIEKUNOWIE NIE WCHODZĄ DO SAL ZAJĘĆ DZIECI ORAZ NA PLAC ZABAW!

– PROSIMY O ODBIERANIE DZIECI PRZEZ JEDNEGO RODZICA/ OPIEKUNA . POZWOLI TO NA UNIKNIĘCIE TŁOKU W SZATNI!

– PROSIMY O NIEWPROWADZANIE NA TEREN PRZEDSZKOLA WÓZKÓW , ROWERKÓW, HULAJNOG , A TAKŻE ZWIERZĄT!