Z życia przedszkola

Żegnamy najstarsze przedszkolaki

By 30 czerwca, 2021No Comments

Rzecz to wielka niesłychanie gdy starszakiem się zostanie !

Wtedy trzeba wszystko wiedzieć:

– pięknie bajkę opowiedzieć,

– narysować,

– tańczyć,

– śpiewać,

– na nikogo się nie gniewać,

– znać zasady wychowania,

– a także, pilnie uczyć się czytania !

W naszym przedszkolu w ciągu roku całego – każdy przeżył coś miłego.

A dziś wśród miłych gości pożegnamy się w radości.

Zaś na dalszą drogę życia,
Weź trzy czarodziejskie słowa:

PROSZĘ,

PRZEPRASZAM,

DZIĘKUJĘ,
I w sercu je zachowaj!

DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA,
Niech obce ci nie będzie.

A dni spędzone w przedszkolu
Wspominaj mile wszędzie !

Przedszkolaki i ich rodzice, w środę 23 czerwca (Grupa III) oraz w czwartek 24 czerwca (Grupa VI) spotkali się, na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości – uroczystości pożegnania przedszkola.

Na czwartkowej uroczystości swoją obecnością zaszczyciła nas P. Hanna Kułakowska-Michalak -I Zastępca Burmistrza.

Pożegnaliśmy 38 przedszkolaków, którzy po wakacjach rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne.

Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze.

Oczywiście promocją do szkoły był dyplom ukończenia przedszkola i pamiątkowa książka. Pani dyrektor i Panie wychowawczynie gratulując i wręczając nagrody życzyły dzieciom powodzenia – by wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w przedszkolu i wzbogacały je w szkole.

Kochane Przedszkolaki,

Pamiętajcie, że jeśli potraficie o czymś marzyć, to potraficie także tego dokonać. Czasem wymaga to po prostu więcej cierpliwości.

Dlatego nie zniechęcajcie się! Optymistycznie patrzcie w przyszłość.

Bądźcie dobrymi, mądrymi ludźmi.

Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie – cały świat leży u Waszych stóp!

Wszystkiego dobrego

życzy Wam P. Dyrektor, Nauczyciele