Aktualności

Zakodowany Ekolog – 1.zajęcia – 26.10.2021r.

By 25 października, 2021No Comments

Już w ten wtorek odbędą się w „Nefrytowym Zakątku” pierwsze zajęcia z cyklu „ZAKODOWANY EKOLOG”

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w połączeniu z kształtowaniem postawy proekologicznej. Zajęcia odbywać się będą w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Na pierwszych zajęciach wykorzystamy matę do kodowania, kolorowe krążki i kartki, by bliżej przyjrzeć się Ziemi – naszej planecie. Kolejne zajęcia poświęcone będą kształtowaniu postawy proekologicznej. W zdobywaniu tak ważnej wiedzy pomogą dzieciom roboty edukacyjne Bee – bot, Blue – bot i  Ozoboty. Mamy nadzieję, że to będzie dla dzieci nie tylko nauka, ale i wspaniała zabawa.

Pozdrawiamy serdecznie,

Koordynatorki projektu: Beata Wentykier, Marlena Roszkiewicz

 

Rekrutacja Skip to content