13 maja 2026 przedszkolaki z Nefrytowego Zakątka wystartowały w XII Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. To już szósty raz w historii Nefrytowego Zakątka, gdy cała społeczność przedszkola bierze udział w tym sportowym wydarzeniu, nad którym główny patronat pełni miesięcznik Bliżej Przedszkola. W tym roku pobiegło 161 osób, z czego 113 to nasze przedszkolaki, zaś pozostali to dorośli (pracownicy, rodzice i rodzeństwa). Łącznie pokonaliśmy dystans 45 km 300m. Każdy uczestnik biegu został na koniec uhonorowany medalem i z zapasem endorfin wrócił do swoich zajęć.


