Grupa III - RubinyGrupa IV - SzafiryProgramy prozdrowotneZ życia przedszkola

Wzięliśmy udział w kampanii „Bohaterowie Załogi FAST”

By 1 lutego, 2023No Comments

Przez 5 tygodni grudnia i stycznia nasze przedszkole uczestniczyło w kampanii „Bohaterowie Załogi FAST”. Program edukacyjny „FAST Heroes” jest to wielokrotnie nagradzana międzynarodowa inicjatywa edukacyjna zmierzająca do podnoszenia świadomości w zakresie objawów udaru mózgu i potrzeby szybkiego działania.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 5- 9 lat, a jego celem jest nauczenie najmłodszych rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia, tj. wybrania numeru alarmowego 112 i wezwania karetki.

Dzieci 6-letnie z grup IV i III z entuzjazmem uczestniczyły w realizacji pięciotygodniowego cyklu zadań. W efekcie potrafią wymienić i rozpoznać objawy udaru, i wiedzą, że należy wtedy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie https://pl-pl.fastheroes.com/about-2/

Rekrutacja Skip to content