Kontakt z naturą to bezcenne doświadczenie dla każdego przedszkolaka. Możliwość obserwacji roślin i zwierząt z bliska, pogłaskania i nakarmienia niektórych z nich wywołuje emocje, które pamięta się bardzo długo. Atrakcje, jakie czekały na dzieci podczas wycieczki na Farmę pod Kogutem były dla naszych przedszkolaków tak fascynujące, że jeszcze kilka dni po powrocie opowiadały o nich z niemałym zachwytem. Oprócz możliwości bezpośredniego kontaktu z zwierzętami gospodarskimi, m.in. kury, kaczki, gęsi, indyki, króliki, kozy, świnki, krowy czy konie dzieci miały okazję zobaczyć z bliska bażanty, strusie, emu, pawie, które pochwaliły się przepięknymi, rozłożonymi ogonami, ale również lamy, osły, daniele, owce Arui, kangury Walabi i żółwie czerwonolice. Niezwykłym doświadczeniem była próba dojenia krowy – co prawda krowa była sztuczna, ale praca, jaką trzeba było wykonać nie odbiegała ani trochę od tej, którą trzeba wykonywać przy dojeniu żywego zwierzęcia. Na koniec każdy przedszkolak wziął czynny udział w wyrabianiu prawdziwego masła z kwaśnej śmietany. Zabawa na miejscowym placu zabaw, w otoczeniu lasu, z dala od zgiełku ulicznego, była przysłowiową wisienką na torcie . Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.
