Dnia 5 Maja grupy II i IV pojechały na wycieczkę do Wioski Pod Kogutem w Krępie. Po bardzo wczesnym śniadaniu obie grupy sprawnie ulokowały się w autokarze i ruszyliśmy ku przygodzie. Na początku Pani przewodnik oprowadziła nas po stanowiskach ze zwierzętami. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele gatunków kur, kaczek, gęsi, gołębie, indyki. Odwiedziliśmy także pawie, w tym pawia białego. Jeden samiec nawet rozłożył ogon. Oczywiście były także krowy, świnie i kozy, owce, osiołki, króliki, kucyki. Pojawiły się także zwierzęta leśne jak sarny, daniele, muflony i arui. Ponadto było tam także wiele zwierząt egzotycznych jak strusie, emu, walabie, lamy, kawie. Po takiej dawce wrażeń dzieci mogły chwilę się pobawić na dużym i atrakcyjnym placu zabaw. Następnie przedszkolaki własnoręcznie złożyły i ozdobiły pamiątkowe magnesy. Po zjedzeniu pysznej i ciepłej zupy pomidorowej dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach : własnoręcznie ubijały masło, wąchały różne szyszki, igły i owoce leśnych roślin. Na koniec uczyliśmy się na fantomie jak doić kozę. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni ale bardzo zadowoleni po dniu pełnym wrażeń.

Ta strona używa plików cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close