Dnia 5 Maja grupy II i IV pojechały na wycieczkę do Wioski Pod Kogutem w Krępie. Po bardzo wczesnym śniadaniu obie grupy sprawnie ulokowały się w autokarze i ruszyliśmy ku przygodzie. Na początku Pani przewodnik oprowadziła nas po stanowiskach ze zwierzętami. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele gatunków kur, kaczek, gęsi, gołębie, indyki. Odwiedziliśmy także pawie, w tym pawia białego. Jeden samiec nawet rozłożył ogon. Oczywiście były także krowy, świnie i kozy, owce, osiołki, króliki, kucyki. Pojawiły się także zwierzęta leśne jak sarny, daniele, muflony i arui. Ponadto było tam także wiele zwierząt egzotycznych jak strusie, emu, walabie, lamy, kawie. Po takiej dawce wrażeń dzieci mogły chwilę się pobawić na dużym i atrakcyjnym placu zabaw. Następnie przedszkolaki własnoręcznie złożyły i ozdobiły pamiątkowe magnesy. Po zjedzeniu pysznej i ciepłej zupy pomidorowej dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach : własnoręcznie ubijały masło, wąchały różne szyszki, igły i owoce leśnych roślin. Na koniec uczyliśmy się na fantomie jak doić kozę. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni ale bardzo zadowoleni po dniu pełnym wrażeń.













































