Aktualności

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ – Grupa II – 03.11.2021r.

By 2 listopada, 2021No Comments

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ

3 listopada, grupa II pojedzie na warsztaty terenowe do Lasu Kabackiego.

Wyjazd z przedszkola planowany jest na godzinę 8:20, w związku z tym w dniu wyjazdu (tj. 03.11.2021r. – środa) śniadanie dla tej grupy będzie podane o godz. 8:00.

Harmonogram wycieczki:

8:15 – zbiórka

8:20 – wyjazd z Przedszkola

9:00-10:30 – zajęcia terenowe w Lesie Kabackim

11:30 – powrót do Przedszkola

Informacja na temat zajęć w plenerze.

DZIKIE ZWIERZĘTA W WIELKIM MIEŚCIE – zajęcia terenowe

Miasta stały się atrakcyjnym miejscem dla wielu dzikich zwierząt. Lisy, kuny, wiewiórki możemy obserwować już nie tylko podczas spaceru w lesie, ale także blisko naszych domów. Opuszczają lasy i szukają schronienia w dużych miastach. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, podobnie jak i sposobów radzenia sobie z nim. Jak postępować, gdy spotkamy na naszej drodze dzikie zwierzę i czy powinniśmy się go obawiać? Podczas zajęć poznamy odpowiedzi na te pytania, a także dowiemy się więcej o najważniejszych zasadach zachowania w stosunku do dzikich zwierząt. Uczestnicy zajęć dowiedzą się również więcej o pracy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt – jak i kogo poinformować o zwierzęciu potrzebującym pomocy, jakimi zwierzętami zajmują się pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa, a także w jaki sposób dbają zarówno o bezpieczeństwo mieszkańców warszawskich lasów jak i ludzi odwiedzających lasy.

Rekrutacja Skip to content