Grupa V

Warsztaty teatralne Kurczaczek Jedynaczek

By 28 listopada, 2021No Comments

Nasze warsztatowe spotkanie z Teatrem – z p. Małgosią oraz p. Arturem z Teatru Łątka było niezwykłe!

Dowiedzieliśmy się i poznaliśmy słownictwo „teatralne” – widz, widownia, foyer, loża, antrakt…

W zrozumieniu teatru i jego piękna pomogły nam zwierzęta występujące w „Kurczaczku Jedynaczku”.

Ze strony dobranocki teatralne:

„Główną jej postacią jest mały kurczaczek, który dopiero co wykluł się i nie zdaje sobie sprawy z czyhających na młody drób niebezpieczeństw.
A szczególnie niebezpieczny jest oczywiście lis – łotr, który używa perfekcyjnie przemyślanych podstępów, super przekonywującej perswazji a w ostateczności nawet tanich chwytów, żeby zdobyć śniadanko, obiadek, kolację…

Obok dość sensacyjnej fabuły znalazło się w tej sztuce miejsce na sympatyczne przedstawienie życia rodzinnego.
„Kurczaczek Jedynaczek” jest też pochwałą dzielnych dzieci, które potrafią sobie poradzić nie tylko z poważnymi zagrożeniami wielkiego świata, ale także z toksycznością swoich najbliższych, posługując się rozbrajającą ufnością i miłością.

Teatr Łątka jest teatrem metafory, co odzwierciedla się w nazwie, ponieważ „łątka” to staropolskie określenie lalki teatralnej oraz ważki z rodziny świtezianek. Dlatego w przedstawieniu grały lalki mimiczne, które wymagały wielkiego kunsztu animacyjnego.”

Wspaniałe spotkanie z tymi Niezwykłymi Ludźmi!

Rekrutacja Skip to content