AktualnościSprawozdaniaZ życia przedszkola

Uroczysta prezentacja osiągnięć Przedszkola Nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie

By 5 maja, 2023No Comments

27 kwietnia 2023 r. w Przedszkolu Nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie odbyła się Uroczysta Prezentacja Osiągnięć podsumowująca działania w kierunku uzyskania Wojewódzkiego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie. 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
– Pan Daniel Putkiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno,
– Pani Hanna Kułakowska – Michalak – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno,
– Pani Agnieszka Włodarczyk, przedstawiciel wojewódzkiego zespołu wspierającego Przedszkola Promujące Zdrowie
– Pani Ilona Ośko – przedstawiciel Rady Rodziców w Nefrytowym Zakątku
– przedstawiciele innych placówek z najbliższej okolicy, działających w sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie: Przedszkole Nr 8 w Piasecznie, Niepubliczne Przedszkole Prozdrowotne Ram Tam Tam w Zgorzale oraz Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach-Łbiskach,  

Przez cały tydzień poprzedzający uroczystość tematyka zdrowia towarzyszyła dzieciom z Nefrytowego Zakątka podczas różnych aktywności: zajęcia dydaktyczne, warsztaty kulinarne, eksperymenty, ćwiczenia i zabawy ruchowe, kodowanie, gry planszowe, tworzenie lapbooków. Nasi wspaniali rodzice, którzy kontynuują edukację zdrowotną w swoich domach przygotowali pyszne i zdrowe przekąski, które znalazły się tego wyjątkowego dnia na stole pod hasłem “Nefrytowe – tylko zdrowe”. W dniu uroczystego podsumowania działań zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć jak przedszkolaki z każdej grupy zgłębiają temat zdrowia podczas zajęć i zabaw.
Następnie przedszkolny koordynator ds. promocji zdrowia- p. Katarzyna Bojek zaprezentowała i omówiła działania prozdrowotne przedszkola za okres ostatnich 5 lat.
Na zakończenie odbyła się część artystyczna, w której dzieci wspaniale zaprezentowały się śpiewając piosenkę „Dbaj o zdrowie” oraz zachwycając tańcem. Nie zabrakło oczywiście hymnu Nefrytowego Zakątka. 

Starania o uzyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie są kontynuacją działań prozdrowotnych podejmowanych przez szereg lat w naszej placówce. Nie chcemy jednak na tym poprzestać. Nadal planujemy realizować działania prozdrowotne. Stale uczymy się, jak zdrowiej żyć i tworzyć zdrowe i przyjazne środowisko. Stwarzamy warunki sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu całej społeczności przedszkolnej, dbamy o dobre relacje ze środowiskiem rodzinnym dzieci i o udaną z nimi współpracę. Zachęcamy każdego do podejmowania podobnych starań. 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych dotychczasowych działań  

https://www.canva.com/design/DAFeUDPkje0/MeWNYJzt09OlzIzG7W1-Og/edit?utm_content=DAFeUDPkje0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton 

Opracowanie: Agnieszka Pindel i Katarzyna Bojek 

Rekrutacja Skip to content