Aktualności

Tydzień z Janem Brzechwą

By 17 marca, 2024No Comments

W ramach realizowanej w naszym przedszkolu Innowacji Pedagogicznej Promującej Kulturę Języka Ojczystego „ Jestem Polakiem, pięknie mówię po polsku” w okresie od 18.03.2024 – 22.03.2024 odbywać się będą zajęcia inspirowane twórczością Jana Brzechwy. Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę autora wierszy dla dzieci i jego najbardziej znane utwory. Nauczą się i będą śpiewać piosenkę inspirowaną wierszem Brzechwy „Witajcie w naszej bajce”. Utrwalą zasady dbania o zdrowie (inspiracja wierszami „Na straganie” i „Katar”), przygotują pyszną i zdrową lemoniadę oraz wykonają tematyczne prace plastyczne. W oparciu o wiersz „Psie smutki” będziemy rozmawiać o emocjach – dziecięcych smutkach i radościach, poznamy też sposoby na poprawę swojego nastroju . 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny powitamy nową porę roku razem z Janem Brzechwą zainspirowani jego wierszami „Przyjście wiosny” i „Wiosenne porządki”. Ostatni dzień naszej przygody z Janem Brzechwą to wędrówka w bajkowy świat marzeń i wyobraźni ukryty w jego wierszach. Będziemy słuchać, rozmawiać a nawet tańczyć (wiele jego wierszy to wspaniałe piosenki dla dzieci) do ulubionych fantastycznych wierszy: „Na Wyspach Bergamutach”, „Trzy wesołe Krasnoludki”, ”Kaczka Dziwaczka” i wielu innych. Na zakończenie każde dziecko wykona ilustrację do wybranego przez siebie, ulubionego wiersza Jana Brzechwy .

Rekrutacja Skip to content