Grupa IV - Szafiry

Tydzień z Janem Brzechwą

By 10 kwietnia, 2024No Comments

W ramach realizowanej w naszym przedszkolu Innowacji Pedagogicznej Promującej Kulturę Języka Ojczystego „Jestem Polakiem, pięknie mówię po polsku” w okresie od 18.03 – 22.03.2024 odbywały się zajęcia inspirowane twórczością Jana Brzechwy. Podczas zajęć dzieci poznały sylwetkę autora wierszy dla dzieci i jego najbardziej znane utwory. Nauczyły się śpiewać piosenkę inspirowaną wierszem Brzechwy „Witajcie w naszej bajce”. Wykonały zakładkę do książki. Utrwaliły zasady dbania o zdrowie (inspiracja wierszami „Na straganie” i „Katar”), przygotowały pyszną i zdrową lemoniadę oraz wykonały z plasteliny warzywa – bohaterów wiersza „Na straganie” . W oparciu o wiersz „Psie smutki” rozmawialiśmy o emocjach – dziecięcych smutkach i radościach, poznaliśmy też sposoby na poprawę swojego nastroju. Ostatni dzień naszej przygody z Janem Brzechwą to była wędrówka w bajkowy świat marzeń i wyobraźni ukryty w jego wierszach. Słuchaliśmy, rozmawialiśmy a nawet tańczyliśmy (wiele jego wierszy to wspaniałe piosenki dla dzieci) do ulubionych fantastycznych wierszy: „Na Wyspach Bergamutach”, ”Kaczka Dziwaczka” i wielu innych. Na zakończenie każde dziecko wykonało ilustrację do wybranego przez siebie, ulubionego wiersza Jana Brzechwy .

Rekrutacja Skip to content