Aktualności

„TŁUSTY CZWARTEK – ZDROWO I SPORTOWO”

By 13 lutego, 2023No Comments

Podczas zajęć w przedszkolu jest wiele okazji by zapoznawać dzieci z tradycjami i zwyczajami ludowymi. Jednym z nich jest Tłusty Czwartek, którego symbolem są pączki i faworki.

Pączki masowo wypiekane na okoliczność Tłustego Czwartku nie służą nam najlepiej, ponieważ zawierają duże ilości substancji niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie. Znajdziemy tam m.in. środki spulchniające, emulgatory, przeciwutleniacze, barwniki, aromaty, stabilizatory, regulatory kwasowości oraz konserwanty, a także dużą ilość syropu glukozowo – fruktozowego w postaci białego lukru.

Dlatego w “Nefrytowym Zakątku” – Przedszkolu Promującym Zdrowie świętujemy ten dzień na sportowo. Naszą kilkuletnią już tradycją stały się zabawy ruchowe, którym przyświeca hasło „Słodki pączek – smaczna sprawa , jednak ruch – to podstawa!” a w tym roku połączone z Zimową Olimpiadą Sportową odbędą się na świeżym powietrzu.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy!

Rekrutacja Skip to content