Aktualności

Tłusty Czwartek – 11.02.

By 10 lutego, 2021No Comments

Podczas zajęć w przedszkolu jest wiele okazji by zapoznawać dzieci z tradycjami i zwyczajami ludowymi.

Jednym z nich jest Tłusty Czwartek, którego symbolem są pączki i faworki.

Jednak współczesne pączki, masowo wypiekane na okoliczność Tłustego Czwartku nie służą nam najlepiej, ponieważ zawierają duże ilości substancji niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie. Znajdziemy tam m.in : środki spulchniające, emulgatory, przeciwutleniacze, barwniki, aromaty, stabilizatory, regulatory kwasowości oraz konserwanty, a także duża ilość syropu glukozowo – fruktozowego który zawarty jest m.in. w lukrze.

Dlatego w Nefrytowym Zakątku – Przedszkolu Promującym Zdrowie, proponujemy dzieciom w ramach podwieczorku zdrową wersję karnawałowego deseru. W ubiegłym roku były to kulki mocy z suszonych owoców i orzechów a tym razem przygotujemy owocowo- orzechowe donuty.

Na koniec w myśl hasła: Słodki pączek – smaczna sprawa , jednak ruch – to podstawa! weźmiemy udział w pączkowych zawodach sportowych.

 

 

Rekrutacja 2022 / 2023 Skip to content