Aktualności

Teatr w przedszkolu

By 22 listopada, 2023No Comments

20 LISTOPADA OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA,

z tej okazji 24 listopada o godzinie 9.15 odwiedzi nasze przedszkole teatr Parandyk, ze spektaklem pt.

Tato, co Ty na to?”.

Między ojcem a córką dochodzi do kłótni: Julia nie chce iść na urodziny do Lu-ling, Chinki, którą bardzo lubi, ale znajomości z którą wstydzi się przed innymi dziećmi. Emocje sprawiają, że dziewczynka mówi tacie – artyście, jakie przykre są dla niej lekcje śpiewu i gry na pianinie. Kiedy okazuje się, że tata czytał jej pamiętnik Julia buntuje się, ucieka z domu i… przenosi się do czarodziejskiego lasu. Odkrywa w  sobie miłość do zwierząt i to, że potrafi im pomóc w potrzebie. Tymczasem dobry duszek lasu, Czarodziejskie Licho, używając miłości, robi wszystko aby ojciec i córka zrozumieli się.

Sztuka broni PRAW DZIECKA pokazuje, że ma ono, tak jak dorosły, prawo do swoich marzeń, zainteresowań, sekretów. Mówi o tolerancji. Uczy, aby w kontaktach z innymi kierować się sercem, a nie stereotypami i  uprzedzeniami.

Rekrutacja Skip to content