AktualnościGrupa I - DiamentyGrupa II - PerłyGrupa III - RubinyGrupa IV - SzafiryGrupa V - SzmaragdyGrupa VI - BursztynyZ życia przedszkola

Święto Niepodległości w Przedszkolu Nr 11 „Nefrytowy Zakątek”

By 12 listopada, 202315 listopada, 2023No Comments

11 listopada to ważna data w naszym kalendarzu, jedna z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny, to wyjątkowy dzień dla każdej Polki i Polaka. Właśnie tego dnia po 123  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

10 listopada w „Nefrytowym Zakątku”  świętowaliśmy rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszyscy odświętnie ubrani zebraliśmy się by wspólnie świętować.

Do tego wyjątkowego dnia przedszkolaki przygotowały się z wielką starannością. Podczas zajęć dydaktycznych utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych, tak ważnych dla naszej Ojczyzny, słuchały polskich legend. Liczne prace plastyczne związane z symbolami narodowymi zdobiły przedszkolne korytarze a własnoręcznie wykonane kotyliony uzupełniały odświętne stroje.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy patriotyczne, uczą się szacunku wobec symboli narodowych, przywiązania do swojej Ojczyzny, polskiej kultury i tradycji.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała przedszkolaki, przedstawicieli Rady Rodziców oraz personel przedszkola. Następnie wspólnie z dziećmi dokonała krótkiego rysu historycznego, utrwalając wiadomości na temat Święta Niepodległości.  Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z najstarszych grup. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę „Mowa ojczysta”, wyrecytowały wiersz „Katechizm Dziecka Polskiego”. O godz. 11.11 Pani Dyrektor zaprosiła całą społeczność przedszkolną do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, tym samym nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła, przedszkole do hymnu”.

Po hymnie przedszkolaki przeszły okolicznymi uliczkami w uroczystym Marszu, trzymając w rękach własnoręcznie wykonane flagi w barwach ojczystych.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosny w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Rekrutacja Skip to content