Grupa V

Światowy Dzień Ziemi – finał uroczystości nadania nazw grupom

By 3 maja, 2022No Comments

22 kwietnia w „Nefrytowym Zakątku” miały miejsce dwa ważne wydarzenia: obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi i jednocześnie uczestniczyliśmy w Uroczystości nadania nazw grupom w naszym przedszkolu. W tym roku przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania i aktywności poznawczej były skarby Ziemi, czyli kamienie szlachetne i minerały, ponieważ to od nich pochodzą nowe nazwy naszych grup. Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną na temat sześciu kamieni szlachetnych: diamentu, rubinu, szafiru, szmaragdu, perły i bursztynu, po czym przedstawiciele z każdego oddziału wylosowali nazwę dla swojej grupy spośród nazw poznanych kamieni. Po losowaniu przedszkolaki wykonały plakaty przedstawiające kamienie przypisane grupom, pomalowały farbami zwykłe kamienie tak, by imitowały te szlachetne oraz wybrały się na wycieczkę do głazu narzutowego „Mazur” znajdujący się w okolicy przedszkola. Po głównych uroczystościach dzieci zagrały w grę planszową „Skarby Nefrytowego Zakątka” zaprojektowaną przez najstarszych przedszkolaków i ich wychowawców. W trakcie gry dzieci zdobywały skarby Ziemi, czyli kamienie, które same pomalowały i odpowiadały na pytania dotyczące Dnia Ziemi i ekologii. W formie quizu wspólnie podsumowaliśmy zdobytą wiedzę na temat dbania o naszą planetę, staraliśmy się podkreślić jej znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin.

http://www.oswiata.piaseczno.eu/news/1533/167/Dzie%C5%84-Ziemi-i-Nadanie-nazw-grupom-w-Przedszkolu-Nr-11-/d,news-detail.html

Rekrutacja Skip to content