Grupa V

Światowy Dzień Wody – 22 marca

By 12 kwietnia, 2021No Comments

Dwie trzecie powierzchni Ziemi pokrywa woda. Jest ona niezbędna do życia ludzi, zwierząt i roślin, dlatego jest taka ważna.

Z okazji Światowego Dnia Wody dzieci z naszej grupy uczestniczyły w specjalnych zajęciach poświęconych wodzie.

Zajęcia rozpoczęły się teatrzykiem sylwet do teksu wiersza „Kap, kap tu, kap, kap, tam” D. Banaś. Po wysłuchaniu treści wiersza wspólnie zastanowiliśmy się, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę. Następnie przeprowadziliśmy doświadczenie w łazience – pod kranem ustawiliśmy miski i nie dokręciliśmy kranu, aby zobaczyć ile się jej uzbiera przez czas trwania naszej kolejnej zabawy. Po zakończonej zabawie ruchowo-naśladowczej „Tańczące kropelki” udaliśmy się z powrotem do łazienki, żeby sprawdzić, ile wody zebrało się w misce. Okazało się, że z kapiącego kranu zebrało się całkiem sporo wody. Choć wydaje się, że z kranu lecą tylko małe krople, to po kilku godzinach naleje się dużo wody, która się zmarnuje. Zebrana woda z naszego kranu nie zmarnowała się – wykorzystaliśmy ją do kolejnych doświadczeń z wodą.

Skip to content