Grupa V - Szmaragdy

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

By 27 maja, 2023No Comments

6 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, to kolejne ważne święto obchodzone w naszym przedszkolu i doskonała okazja do tego, by na drodze dobrej zabawy rozwijać zainteresowania książką. W tym roku odwiedzili nas wyjątkowi goście, pani Barbara Szelągowska, autorka książek dla dzieci, której towarzyszyła pani ilustrator oraz Stonoga Jadzia. Jadzia bardzo lubi książki i chce się dowiedzieć, co powinna robić, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Zaprosiła dzieci do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek, zachęcała do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca autora i ilustratora, co takiego robi korektor i gdzie pracuje drukarz, a także co wychodzi z maszyny drukarskiej.

Rekrutacja Skip to content