Akcje charytatywne i proekologiczneAktualności

Światowy Dzień Bez Samochodu

By 27 września, 2023No Comments

22 września 2023 roku już po raz trzeci z rzędu świętowaliśmy w naszym przedszkolu Światowy  Dzień bez Samochodu. Dzieci utrwalały wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w roli pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. Na naszym boisku tradycyjnie pojawiła się ścieżka rowerowa ze znakami drogowymi i przejściem dla pieszych oraz ścieżka sprawnościowa, na której chętne przedszkolaki doskonaliły umiejętność jazdy na rowerze lub hulajnodze, każdy obowiązkowo w kasku na głowie. Cieszymy się, że w obchodach święta licznie wzięli udział również rodzice, którzy tego dnia zostawili auta w garażach i wybrali się z dziećmi do przedszkola na rowerach, hulajnogach, pieszo albo komunikacją publiczną. Jesteśmy bardzo dumni z ich postawy, a fakt jak liczna była to grupa widać doskonale na „Ekologicznym Barometrze Nefrytowego Zakątka”.

Rekrutacja Skip to content