Z życia przedszkola

SPRINTEM DO MARATONU

By 24 maja, 2023No Comments

„Sprintem do Maratonu” oraz „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”

 

W poniedziałek 22.05.2023 przedszkolaki z „Nefrytowego Zakątka” wzięły udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia, zachęcenie do aktywności fizycznej, wyrobienie w dzieciach naturalnej potrzeby aktywnego spędzania czasu w życiu dorosłym.

Każde dziecko pokonało dystans 200 metrów biegając trasą wokół przedszkolnego boiska. Do przedszkolaków dołączyło 18 pracowników przedszkola oraz dwójka rodziców. Drużyna „Nefrytowego Zakątka” pokonała łącznie dystans 28 km. Wszyscy uczestnicy otrzymali przed rozpoczęciem imprezy numer startowy, a po zakończeniu biegu – medal.

Tego dnia w ramach „Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa” odbyły się również zajęcia praktyczne utrwalające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci przypomniały sobie, jak w sposób odpowiedzialny korzystać z roweru czy hulajnogi, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, czy na plac zabaw. To był bardzo emocjonujący dzień!

Rekrutacja Skip to content