Grupa III - Rubiny

Spektakl edukacyjny – „Czysta Ziemia Ziemowita”

By 15 listopada, 2023No Comments

Spektakl opowiada historię Czarodzieja Czarka, który nie potrafi właściwie postępować z wytworzonymi przez siebie odpadami. Jego nauczycielami stają się Ziemowit i Rózia, którzy wyjaśniają bohaterowi zasady segregacji odpadów oraz wskazują, że niewłaściwe postępowanie z odpadami ma poważne konsekwencje dla środowiska, zdrowia ludzi oraz całej przyrody. Czarek, poznawszy tajniki magii segregacji, przeprowadza w spektaklu magiczny pokaz, prezentuje dzieciom, jak z odpadów można tworzyć nowe, użyteczne produkty. Dzięki temu dzieci dowiedzą się, że odpady są również szansą na tworzenie czegoś wartościowego, jak np. ozdoby czy zabawki.

Przedstawienie  „Czysta Ziemia Ziemowita” nie tylko uczy dzieci segregacji odpadów, ale także pokazuje, że niewłaściwe postępowanie z nimi prowadzi do zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby, co ma negatywne  skutki zarówno dla zdrowia ludzi, jak i stanu środowiska. Ponadto inspiruje najmłodszych do podejmowania działań, dzięki którym w przyszłości będą mogły żyć w czystszym i zdrowszym środowisku.

Rekrutacja Skip to content