Grupa III - RubinyZ życia przedszkola

SEGREGUJEMY – NIE MARNUJEMY !

By 22 lutego, 2023No Comments

Ferie to też dobry czas na naukę. Tym razem „wzięliśmy na tapetę” Ekologię, która dla Przedszkola Promującego Zdrowie jest równie istotna co zdrowe odżywianie czy aktywność fizyczna.
Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce i posegregowaliśmy odpady. Nie było to takie proste, bo niektóre z naszych śmieci składały się z różnych materiałów. Dzieci uczyły się rozpoznawać w odpadach metal, plastik, szkło, papier i bio odpady i rozdzielać je do właściwych pojemników (np. torebka z herbatą rozdzielona została na elementy papierowe i bio, opakowanie po szczoteczce do zębów na plastik i papier). Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały filmami, na których mogliśmy zobaczyć co dzieje się z właściwie posegregowanymi odpadami (1. recykling plastikowych butelek https://www.youtube.com/watch?v=cvuXX4jfCW0 , 2. recykling papieru https://www.youtube.com/watch?v=itwjfSfXZsM )
I nie bez powodu zabrakło w naszej pracy kosza na śmieci zmieszane – chcieliśmy przez to pokazać, że naszym celem jest recykling w jak największym stopniu, bo od tego zależy przyszłość naszej planety – NASZA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ

Rekrutacja Skip to content