Grupa V

Projekt przyrodniczy „Nasze przygody wśród przyrody”

By 11 czerwca, 2021No Comments

Tego roku wiosna nas nie rozpieszczała, ale gdy tylko zrobiło się cieplej, natychmiast wykorzystaliśmy bezchmurne dni na realizację projektu przyrodniczego pt. „Nasze przygody wśród przyrody”. Miał on na celu stworzenie  dzieciom warunków do samodzielnej i bezpiecznej eksploracji najbliższego środowiska przyrodniczego oraz rozbudzenie zainteresowań związanych ze światem roślin i zwierząt. Podczas zajęć przyrodniczych na świeżym powietrzu dzieci zaplanowały i wspólnie z nauczycielem założyły uprawę warzyw w warzywniku,  samodzielnie wysiewały nasiona, obserwowały ich kiełkowanie i wzrost oraz pilnowały, by wszystko pięknie rosło.  Dzięki spotkaniu z naszym ekspertem –  panem Grzesiem, dzieci już wiedzą, jak wyglądają narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie i jak bezpiecznie się nimi obchodzić. Na przykładzie chwastu z ogrodu dzieci poznały budowę rośliny, a następnie z wyobraźni odtworzyły ją podczas zabawy konstrukcyjnej. Ogromną dawkę przeżyć i wrażeń dostarczyły  dzieciom zabawy badawcze z lupą i mikroskopem oraz bliskie spotkanie z bogatym światem zwierząt i roślin z ogrodu, często niewidocznych „gołym okiem”. Otaczająca nas przyroda była tematem niezwykłych prac plastycznych w plenerze.

Rekrutacja 2022 / 2023 Skip to content