Projekt edukacyjny „Necio.pl-poznajemy internet” – 03.02.2021r.

By 31 stycznia, 2021No Comments

Drodzy Rodzice!

Przedszkole Nr 11 Nefrytowy Zakątek w Piasecznie przystępuje do projektu edukacyjnego Necio.pl,  poświęconego bezpiecznemu korzystaniu z internetu.

Przez cztery kolejne tygodnie dzieci ze wszystkich grup będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę, 3 lutego 2021r.

Aby Wasze dziecko dowiedziało się, czym jest internet i nauczyło się bezpiecznie z niego korzystać, niezbędne jest także Wasze zaangażowanie. Z tego powodu przygotowałyśmy zadania domowe, które będziemy wysyłać do Państwa po zajęciach w przedszkolu. Zadania będą powtórzeniem tematów poruszonych na zajęciach i szansą na ich utrwalenie. Zachęcamy do wspólnego omawiania zaproponowanych tematów, wśród których znajdują się:

1. Mój przyjaciel Necio – bajka o głównym bohaterze –robociku Neciu
  2. Co to jest internet i do czego służy?
  3. Zagrożenia w sieci
  4. Mów, jeśli coś jest nie tak – zgłaszanie niepokojących kwestii dorosłym zaufanym osobom,
  5. Za dużo internetu – i co dalej? Za długie używanie i jego konsekwencje.

Więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania przez dzieci z internetu znajduje się na stronie patrona programu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – www.rodzice.fdds.pl oraz na stronie www.necio.pl.