AktualnościProgramy prozdrowotne

Projekt Edukacyjny „Zdrowe dzieci”

By 30 listopada, 2023No Comments

W najbliższym czasie nasze przedszkole weźmie udział w projekcie Ministerstwa Zdrowia pn. „Zdrowe Dzieci”.

Głównym celem projektu jest szerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia i stylu życia wśród dzieci oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Warsztaty odbywają się wielotorowo:
Dzieci: W ramach projektu w dniach 30.11-01.12 we wszystkich grupach będą odbywać się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia i stylu życia pt. „Olimpiada Smaków”. Będą to zajęcia dydaktyczne, podczas których przedszkolaki zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia oraz ogromnej wartości aktywności fizycznej w trakcie gry dydaktycznej pt. „Detektyw Witaminka i sekret Piramidy”. Następnego dnia dzieci wezmą udział w warsztatach kulinarnych pn. „Konkurs na Mistrzowską Kanapkę”
Rodzice: Wezmą udział w szkoleniach z ekspertami, które dostarczą wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, wyzwań i „trudności” jedzeniowych, ciekawostek i sposobów na zmianę nawyków.
Nauczyciele i kadra przedszkolna: wezmą udział w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów na temat zdrowego żywienia i stylu życia , pokazujące „jak” praktycznie działać w placówce.

Rekrutacja Skip to content