Programy prozdrowotne

Projekt edukacyjny „Zdrowe Dzieci”

By 2 lutego, 2024No Comments

W ramach projektu „Zdrowe Dzieci” pod koniec listopada przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach z zakresu zdrowego żywienia i stylu życia pt. „Olimpiada Smaków”. Zajęcia miały dwie formy. Najpierw dzieci wzięły udział w grze dydaktycznej, pt. „Detektyw Witaminka i sekret Piramidy”, podczas której uczyły się zasad zdrowego stylu życia na podstawie aktualnej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Kolejnym etapem były warsztaty kulinarne, pn.”„Konkurs na Mistrzowską Kanapkę”. Każdy przedszkolak, po wcześniejszym uporządkowaniu wiedzy na temat zdrowego jedzenia, a także zasad higieny podczas przygotowywania posiłków samodzielnie przygotował sobie zdrową kanapkę. Zasada była taka, aby na jednej kanapce znalazł się produkt z każdego piętra piramidy. Dzięki paniom kucharkom, które dostarczyły nam smakowite produkty, każda kanapka była kolorowa i pełna wartości odżywczych. Smak własnoręcznie przygotowanej kanapki jak zwykle był niepowtarzalny, a dowodem na to – puste talerzyki po skończonym posiłku.

Rekrutacja Skip to content