Grupa V

Projekt edukacyjny „Przez śmiech do wiedzy- pokonaj wirusa”

By 10 marca, 2021No Comments

Zakończyliśmy gminny projekt edukacyjny „Przez śmiech do wiedzy – pokonaj wirusa”. Projekt ten miał na celu  zwrócenie uwagi dzieci na codzienne zasady profilaktyki antywirusowej i antybakteryjnej,  inspirowanie do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, przedstawienie zagrożeń związanych z bakteriami chorobotwórczymi i wirusami.

Projekt przeprowadzony został w trzech etapach:

W pierwszym etapie projektu dzieci zostały zaproszone do obejrzenia filmu pt. „Wycieczka do niewidzialnego świata” przygotowanego w formie kabaretu edukacyjnego. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film, a jego kabaretowa forma spodobała im się, ponieważ co chwila wybuchały śmiechem. Po obejrzeniu filmu w spontanicznej dziecięcej twórczości plastycznej pojawiły się rysunki wirusów i bakterii.

Podczas drugiego etapu dzieci z pomocą nauczyciela przygotowały grę planszową „Pokonaj złe bakterie i wirusy” na podstawie otrzymanych arkuszy i instrukcji wykonania oraz wzięły udział w grze.

Ostatni etap projektu polegał na zorganizowaniu przedszkolnego konkursu plastycznego dla dzieci „Co ja mogę zrobić każdego dnia, by pokonać wirusa?”

Na zakończenie projektu otrzymaliśmy certyfikat stosowania nowatorskiej metody przekazywania wiedzy naszym przedszkolakom.

Skip to content