Grupa V

Projekt edukacyjny „Mały ratownik – udzielam pierwszej pomocy”

By 22 czerwca, 2021No Comments

Ostatnie zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Mały ratownik” miały na celu zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasadami zachowania się podczas różnych zdarzeń, np. oparzenia, stłuczenia, otarcia, utraty przytomności przez członka rodziny, ataku psa.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, mali ratownicy z uwagą odtwarzali kolejne etapy układania osoby w pozycji bezpiecznej.

Następnie ponownie utrwaliły sobie numery alarmowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, jakie zachowania wobec psa może sprowokować go do agresji i jak ich unikać oraz ćwiczyły przybieranie pozycji „żółwia” w przypadku ataku psa.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały odznakę „Małego ratownika” oraz pamiątkowe kolorowanki.