Z życia przedszkola

Program Psychodietetyczny „Uważne Jedzenie”

By 11 grudnia, 2022No Comments
W ciągu ostatnich trzech tygodni przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w cyklu zajęć z programu Uważne Jedzenie. Podczas drugich i trzecich zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać smaki: słodki, słony, kwaśny, gorzki i umami. Ćwiczyły też umiejętność określania innych wrażeń smakowych: konsystencję, wielkość, twardość, temperaturę i ostrość spożywanych pokarmów. Przez cały czas trwania programu ćwiczyły też umiejętność rozpoznawania stanu nasycenia. W wyniku wielu ćwiczeń, które odbywały się przed, w trakcie i tuż po posiłkach dzieci nauczyły się określić czy ich brzuszki są puste, pełne czy przepełnione. Teraz będą utrwalać zdobytą wiedzę podczas kolejnych posiłków w przedszkolu a także w domu z rodzicami.
Rekrutacja Skip to content