Z życia przedszkola

PROGRAM PSYCHODIETETYCZNY „UWAŻNE JEDZENIE. ZAJĘCIA I ” REGULACJA STANÓW GŁODU I SYTOŚCI”

By 27 listopada, 2022No Comments

Za nami pierwsze zajęcia w ramach programu „Uważne Jedzenie”. Tematem zajęć była „Regulacja stanów głodu i sytości”.

Lekcja miała charakter wprowadzenia dzieci w temat uważnego jedzenia. Kilkulatki początkowo mogą mieć trudność z identyfikacją odczuć (sygnałów z ciała) informujących o głodzie i sytości. Program stanowi pierwszy krok w kierunku zdobywania doświadczenia, które pozwoli dziecku trafniej określić, czy jest głodne, w połowie najedzone, najedzone, czy przejedzone. Podczas zajęć dzieci oglądały film animowany,  wykonywały wspólnie zadania, mówiły o swoich doświadczeniach – dzięki temu poznawały i stopniowo uczyły się rozróżniania stanów fizjologicznych związanych z regulacją głodu i sytości. Zajęcia były podstawą do budowania świadomości i uważności na sygnały biegnące z ciała, która będzie następnie ćwiczona podczas wspólnych posiłków.

Rekrutacja Skip to content