Z życia przedszkola

Program Edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

By 22 listopada, 2021No Comments

W środę 20 października, dzięki współpracy z piaseczyńskim Sanepidem, wszystkie dzieci z  naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” .

Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się  różnym produktom ekologicznym z umieszczonym na opakowaniu znakiem rolnictwa ekologicznego przyznawanym przez Komisję Europejską, tzw. „euroliściem”.  Następnie dzieci obejrzały film animowany na temat pochodzenia żywności ekologicznej pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.  W trakcie zajęć poznały również podstawowe zasady zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej, zdrowego odżywiana i higieny osobistej. Wspólnie ułożyły piramidę zdrowia, brały udział w zabawach ruchowych oraz utrwaliły zasady prawidłowego mycia rąk. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – logo produktów ekologicznych.

 

Rekrutacja Skip to content