Akcje charytatywne i proekologiczneZ życia przedszkola

Podsumowanie Akcji Charytatywnej „Góra Grosza”- edycja 2020/2021

By 6 czerwca, 2021No Comments

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole ponownie wzięło udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Celem akcji jest zebranie drobnych monet na potrzeby dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Akcja charytatywna jest też wydarzeniem wychowawczym i edukacyjnym – uczy najmłodszych wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy, a także uświadamia sens wspólnego wysiłku na rzecz innych.

Po zakończeniu akcji nastąpiło podliczenie i zważenie monet przyniesionych przez rodziców i dzieci z naszego przedszkola. Monety zostały zapakowane i wysłane do Towarzystwa „Nasz Dom”.
W sumie zebraliśmy 274,40 zł.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i personelowi przedszkola za wzięcie udziału w akcji.

Koordynatorka akcji „Góra Grosza”

-Małgorzata Majewska