Grupa I

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

By 12 listopada, 2021No Comments

W środę 20 października, dzięki współpracy z piaseczyńskim Sanepidem, dzieci z  naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” 

Program ten został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz GIS.

Głównymi założeniami programu są: propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności zrozumienia, czym są produkty ekologiczne, rozpoznawania oznaczenia produktów ekologicznych i ich pochodzenia. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie zdrowego żywienia od najmłodszych lat oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat produktów ekologicznych.

Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się  różnym produktom ekologicznym z umieszczonym na opakowaniu znakiem rolnictwa ekologicznego przyznawanym przez Komisję Europejską, tzw . „euroliściem”.  Następnie dzieci obejrzały film animowany na temat pochodzenia i wytwarzania żywności ekologicznej pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – logo produktów ekologicznych.

Rekrutacja 2022 / 2023 Skip to content