Z życia przedszkola

Obchody Dnia Niepodległości w „Nefrytowym Zakątku” – 1011.2021r.

By 14 listopada, 2021No Comments

W środę 10 listopada 2021 roku w „Nefrytowym Zakątku” odbyły się zajęcia nawiązujące do niezwykle ważnego dla każdego Polaka święta – DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest wolność, kim jest prawdziwy patriota. Nie zabrakło też rozmów o symbolach narodowych, najbardziej znanych rodakach oraz o pięknie naszego kraju. W holu przedszkola pojawiły się wspaniałe prace plastyczne.

Tego dnia przedszkolaki z wszystkich grup przyłączyły się do akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 na boisku przedszkolnym wraz z przedstawicielami rodziców wspólnie odśpiewały hymn Polski. Po hymnie wyruszyły na niepodległościowy marsz po okolicy. Towarzyszyły im pieśni patriotyczne – „Szara piechota”, „Przybyli ułani”.

To była naprawdę piękna lekcja patriotyzmu.

Beata Wentykier

Ze strony piaseczno.eu:  https://piaseczno.eu/najmlodsi-swietowali-dzien-niepodleglosci/

Rekrutacja Skip to content