Z życia przedszkola

Mój przyjaciel Necio – 10.02.2021r.

By 14 lutego, 2021No Comments

Przedszkolaki z Nefrytowego Zakątka wzięły udział w drugich już zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Po zajęciach wprowadzających, w czasie których dzieci poznały głównych bohaterów: Jasia i jego Robota Necia, przyszła kolej na rozmowę co to właściwie jest internet i do czego może nam służyć. W czasie zajęć dzieci rozmawiały o zaletach korzystania z internetu, szczególnie w czasie obecnych ograniczeń, jakie stwarza sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Zarówno po pierwszych, jak i po drugich zajęciach dzieci otrzymały proste zadanie domowe, polegające na utrwaleniu zdobytych na zajęciach informacji wspólnie z rodzicami. To bardzo dobra okazja do rozmów na temat korzystaniu z urządzeń multimedialnych w domu i ustalenia dziećmi ważnych zasad z tym związanych.

A już za tydzień kolejne zajęcia, które poruszą bardzo ważny problem, jakim są zagrożenia w sieci.

Skip to content