Aktualności

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

By 14 listopada, 2022No Comments

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Obchody tego dnia są okazją do kształtowania u dzieci prawidłowych postaw społecznych, szacunku i wrażliwości na potrzeby innych osób. W tym roku szczególną uwagę chcemy poświęcić osobom z niepełnosprawnością. Podczas zajęć zorganizowanych dzieci wysłuchają wiersza Grażyny Gryszkiewicz Każdy z nas jest inny, dowiedzą się, czym jest niepełnosprawność, poprzez zabawy dramowe będą mogły doświadczyć trudności, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnością. Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom, że osoby z niepełnosprawnościami żyjąc wśród nas, mimo swoich trudności, pragną być traktowani normalnie; przede wszystkim potrzebują naszej przyjaźni i otwartości.

Rekrutacja Skip to content