Grupa V - Szmaragdy

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

By 28 maja, 2023No Comments

Bezpieczeństwo to priorytetowe zadanie w edukacji przedszkolnej, dlatego realizowane jest w przedszkolu praktycznie przez cały rok. Wiosenna aura sprawia, że wszyscy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Korzystając z ładnej pogody, wyjeżdżamy, podróżujemy, wędrujemy i podejmujemy różne aktywności w plenerze, dlatego warto pochylić się jeszcze raz nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wiosna to pora roku, w której obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Mając na uwadze fakt, że jego uczestnikami są także dzieci i młodzież mazowieckich przedszkoli, szkół i placówek, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanowali Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

Przedszkolaki przypominały sobie znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w okresie wzmożonego ruchu drogowego, rowerowego oraz pieszego. Tego dnia przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy,  jak w sposób odpowiedzialny korzystać z roweru czy hulajnogi, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola czy na plac zabaw. To był bardzo emocjonujący dzień!

Rekrutacja Skip to content