Programy prozdrowotne

„Mamo, tato, wolę wodę!”

rok przedszkolny 2021/2022

Przedszkole Nr 11 Nefrytowy Zakątek w Piasecznie

Organizator programu: NAV Agency Sp. z o.o. działająca na zlecenie Żywiec – Zdrój S.A.

Termin realizacji:

– listopad 2021r – luty 2022r.

Koordynator programu w przedszkolu: Małgorzata Majewska

Uczestnicy programu: dzieci 3-, 5-,6- letnie.

Cele główne:

1. Popularyzacja picia wody jako podstawowego napoju, który jest niezbędny dla organizmu żywego.
  2. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych oraz zasad ekologii.

Temat zajęć: Termin realizacji
„Smaczna woda” Listopad 2021r.
„Pragnienie” Styczeń 2022r.
„Nic się nie bój! Segreguj!” Luty 2022r.

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden ze znanych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Rekrutacja 2022 / 2023 Skip to content