Z życia przedszkola

Kulinarna podróż do Japonii – 27.04.2021r.

By 29 kwietnia, 2021No Comments

We wtorek 27.04.2021 dzieci z „Nefrytowego Zakątka” odbyły kolejną kulinarną podróż.
Tym razem odwiedziły Japonię.

Przewodniczką po tym niezwykłym kraju była Ula – uczennica Liceum T. Reytana, prywatnie córka jednej z wychowawczyń. Dzieci poznały najciekawsze miejsca Japonii: Tokio, Narę, Osakę. Dowiedziały się, że sakura to japońska kwitnąca wiśnia, a czerwone koło na fladze kraju to symbol zachodzącego słońca. Przyjrzały się wnętrzu japońskiego domu oraz obejrzały i przymierzyły kimono. Doskonałą zabawą było dla nich wykonanie swojego własnego wulkanu. Dużą ciekawość wzbudziło japońskie pismo oraz opowieści o samurajach i wojownikach ninja. Z zainteresowaniem słuchały o różnorodności kuchni japońskiej, a podczas podwieczorku spróbowały zielonych ciasteczek z matcha, bo japońskie jedzenie to nie tylko sushi! 

Relacja z kulinarnej podróży została również umieszczona na stronie Urzędu-piaseczno.eu

 

Japonia- kulinarne podróże w “Nefrytowym Zakątku”

 

 

Skip to content