Grupa V

Kulinarna podróż do Indii – 28.01.2021r.

By 29 stycznia, 2021No Comments

W  czwartkowy poranek 28go stycznia dzieci z naszej grupy „wyruszyły” do Indii.

Dzieci poznały bogatą kulturę, tradycje, sposób ubierania się oraz usłyszały wiele ciekawych historii nt. tego kraju.

Podczas symbolicznej podróży umiejscowiliśmy Indie na mapie świata, poznaliśmy ich flagę państwową.

Dzieci zapamiętały, że w Indiach mieszkają nie Indianie, a Hindusi.

Nasza podróż miała jednak przede wszystkim charakter kulinarny. Dzieci poznały typowe indyjskie owoce oraz przyprawy.

Na obiad dzieci zjadły ryż z potrawką w sosie curry. Baaaardzo im smakowało!

Gwoździem programu był….. zaklinacz deszczu! Zakupiony w Indiach i użyczony nam przez tatę Mieszka -wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Dziękujemy!

Ten przepiękny instrument muzyczny wykonany z drewna bambusowego posiadał ręcznie zdobione rysunki wykonane techniką kropeczkową. Podczas przechylania instrumentu kamienie umieszczone w środku powodowały dźwięk przypominający szum deszczu.

Zaklinanie zadziałało! Po godzinie od naszego zaklinania spadł…śnieg.

Rekrutacja 2021 / 2022 Skip to content