Grupa II - Perły

Innowacja pedagogiczna „Pierwsze kroki w kodowaniu” – Kolorowe rytmy

By 26 marca, 2023No Comments

Dostrzeganie rytmiczności wzoru jest bardzo dobrym ćwiczeniem przed wprowadzeniem pętli, która jest jedną z podstawowych konstrukcji programowania strukturalnego. Pętla umożliwia cykliczne wykonywanie ciągu instrukcji określoną liczbę razy.

Podczas zajęć dzieci ustawiały z kubków kolorystyczny rytmiczny wzór oraz wychwytywały powstające błędy we wzorze i dokonywały ewentualnych poprawek w taki sposób, aby zachować we wzorze rytm.  Taka zabawa uczy logicznego myślenia, spostrzegawczości, wyciągania wniosków z popełnionych błędów i umiejętności naprawiania ich.

W naszej zabawie z ciągu kubeczków powstał kolorowy tułów smacznie śpiącego węża. Dlaczego śpiącego?  To taka mała tajemnica 🙂

Rekrutacja Skip to content