Bezpieczeństwo – Próbna ewakuacja – X.2019r.

W październiku w naszym przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Wszystkie dzieci wraz z pracownikami bezpiecznie opuściły budynek placówki.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Przedszkolaki bardzo sprawnie ustawiły się na zbiórkę, a następnie parami udały się drogą ewakuacyjną do ogrodu przedszkolnego. To była bardzo cenna nauka bezpiecznych zachowań. W nagrodę strażacy pozwolili dzieciom obejrzeć samochód strażacki, przymierzyć kask oraz zaprezentowali inne sprzęty, których używają w swojej często niebezpiecznej pracy."