Konkurs ekologiczny

W listopadzie wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie zajęć podnoszących wiedzę w zakresie ekologi.

    Nasze eko-zajęcia miały dwa etapy . Pierwszy to rozmowa na temat tego czym zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , dlaczego jego rola w dzisiejszym świecie jest taka ważna i potrzebna. Następnie poznaliśmy brygadę Enfosia i postanowiliśmy do Niego dołączyć w walce z plastikową Zgryzoldą. Metodą „burzy mózgów” uzgodniliśmy, że najlepiej będzie nie wyrzucać plastiku , tylko powtórnie go wykorzystać . Ponad to, wiemy już jak chronić naszą planetę, jak w naszych domach efektywnie oszczędzać wodę, segregować śmieci i powtórnie wykorzystywać wszystko to co da się wykorzystać. Staramy się również wybierać rower zamiast samochodu.

    Drugim etapem naszych zajęć było sadzenie roślin w doniczkach wykonanych z plastikowych butelek. Dzieci sadziły między innymi koperek, pietruszkę, miętę, aby oprócz oka , nasze rośliny cieszyły również kubki smakowe.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.