Uroczyste obchody Święta Niepodległości

  8 listopada w Przedszkolu "Nefrytowy Zakątek" obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz przypomnienie symboli narodowych naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor- Małgorzata Adamus, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola.

Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony.

Dzieci z Grupy IV pod opieką pani Basi i pani Doroty zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta Niepodległości. Słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność oraz miłość do Ojczyzny.

Wszyscy podziwiali piękną dekorację, którą przygotowała pani Danusia z Grupy VI. Dzieci z tej Grupy towarzyszyły występującym śpiewem.

Część artystyczną zakończyło odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu naszego przedszkola.

Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.