Z życia przedszkola

Dzień Ziemi – 22.04.2021r.

By 25 kwietnia, 202116 maja, 2021No Comments

Świat przyrody jest piękny, fascynujący i tajemniczy – częścią tego świata jest także człowiek. Przyroda dostarcza nam pozytywnych emocji, ciszy, wzruszenia, wzbudza zainteresowanie podziw i szacunek.  Człowiek korzystając z bogactw Ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią dla niej poważne zagrożenie.

W dniu dzisiejszym dzieci dowiedziały się jak chronić, dbać środowisko, nasz wspólny dom, naszą planetę. Wspólnie zastanawialiśmy się jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Dzieci poznały kilka sposobów na pomoc Ziemi, ponieważ to co robimy, ma wpływ na przyrodę.

Problem ten dotyczy wszystkich mieszkańców naszej Ziemi i w tej akcji ratunkowej powinniśmy uczestniczyć wszyscy.

Skip to content