AktualnościGrupa II - Perły

Dzień Zdrowia i Sportu w Nefrytowym Zakątku

By 12 kwietnia, 2024No Comments

Zdrowie naszych podopiecznych i całej społeczności przedszkolnej od dawna leży nam na sercu. Dlatego wśród naszych działań często pojawiają się tematy zdrowotne, które realizujemy w szerokim rozumieniu: zdrowe odżywianie, higiena, aktywny wypoczynek a także zdrowie psychiczne i społeczne. Takie treści pojawiły się również w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbyły się 8 kwietnia. Następnego dnia, 9 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Sportu i jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie spędziliśmy go bardzo sportowo- dzieci wzięły udział w zawodach sportowych z elementami trójboju siłowego. Tajniki uprawiania tej trudnej dyscypliny sportowej przybliżyła nam p.Olga, wychowawczyni gr.3 „Rubiny”, która od kilku lat trenuje podnoszenie ciężarów i odnosi wiele sukcesów, co potwierdziła pokazując nam kilka filmów i zdjęć ze startów w krajowych i międzynarodowych zawodach w Trójboju siłowym oraz prezentując zdobyte na nich medale. Mamy nadzieję że podziw, jaki p.Olga wzbudziła w naszych podopiecznych przełoży się na praktykę w postaci świadomego podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej dla osiągnięcia szczęścia, satysfakcji i dobrego zdrowia na co dzień.

Rekrutacja Skip to content